Re:Zodpovednosť

Ing. Marián FILLO | 23.11.2012

"Ked uz rodic odmietne povinne ockovanie, preco mu robi taky problem sa pod taketo odmietnutie podpisat?"

V tom nehľadajte nejakú osobnú nezodpovednosť. Je to len a len právnická taktika, nič iné. Keby sa za odmietnutie povinného očkovania nepokutovalo (prípadne nehrozilo nejakými ďalšími postihmi, ktoré sú zatiaľ, našťastie, len čisto virtuálne), tak by s podpisovaním odmietnutia očkovania nebol nijaký problém.

Dobre sa pýtate, že kto je zodpovedný, ja to len doplním: kto je zodpovedný za nežiaduce účinky povinného očkovania na Slovensku? Výsledok dôkladného vyšetrovania ukázal, že v skutočnosti ABSOLÚTNE NIKTO.

V každom prípade však - či už dieťa má problém vďaka očkovaniu alebo vďaka neočkovaniu, - vždy si to zlízne len a len to dieťa a jeho rodičia, nikdy nie lekár. Zodpovednosť detského lekára je na Slovensku v podstate len taká vzletná fráza, ktorá možno vyzerá krásne na papieri, ale v skutočnosti je to čistá fikcia. Keď dôjde na lámanie chleba, tak v slovenských podmienkach nakoniec lekár nie je takmer nikdy za nič zodpovedný. Papierovo možno, ale realita sa jednoducho veľmi odchyľuje od pomerne dobre napísaných kódexov a zákonov. To už by musel byť naozaj extrémny priešvih (napr. brutálne zbabraná chirurgická operácia pod vplyvom alkoholu), aby u nás bol lekár za niečo odsúdený a musel on alebo jeho zamestnávateľ platiť odškodné.

Pridať nový príspevok