Zodpovednosť

Váha /znamenie spravodlivosti, vyváženosti, harmónie a zdravého stredu/ | 22.11.2012

tento článok sa už dlho pýtal na svet, bilancia doterajsich krokov a vlastna kritika su podstatnymi atributmi medziludskeho dorozumievania sa na inteligenčnej urovni.
Ja by som možno skusila par slov na temu zodpovednost. Jedna vec mi nie je celkom jasna: Ked uz rodic odmietne povinne ockovanie, preco mu robi taky problem sa pod taketo odmietnutie podpisat? Moze to vyvolavat rozne odpovede. Bud si svojim odmietnutim nie je celkom isty, alebo ma strach ze ked jeho dieta ochorie na preventabilne ochorenie na ktore sa odmietol zaockovat, bude postihovany vylucne on, ako zakonny zastupca, alebo si nasledky svojho konania neuvedomuje a ma pocit ze zije v bananovej republike kde slovo zodpovednost vlastne neeexistuje. Hacik je ale v tom, ze ani lekar by predsa nemal niest zopovednost za taketo dieta. Ak sa nedalo zaockovat napriklad proti pneumokokom a ochorie na tazky pneumokokovy zapal pluc, na konci ktoreho bude nebodaj smrt, kto bude zodpovedny za smrt tohto dietata? lekar?......ktory zo zakona ma povinnost zaockovat dieta ale nebolo mu to umoznene zo strany rodicov / predsa nemoze lekar zapichnut dieta nasilu ked rodic nechce/ alebo bude zodpovedny rodič?....ktory o ockovani vie a napriek tomu ho odmietne-do konca zivota si vsak tento krok bude vycitat. Pytam sa kto bude zodpovedny.... Totiz my Slovaci nie sme mentalne dost vyspeli na to, aby sme zvladli taku obrovsku mieru slobody v tak zavaznej oblasti akou je zdravie. Ak by sme ju totiz zvládali tak by nam nerobilo problem niest za svoje rozhodnutia zodpovednost. Zbavit sa zodpovednosti je totiz ta najlahsia a najzbabelejsia cesta, avsak neostava bez dosledkov. skuste sa medzi sebou otvorene porozpravat prave o zodpovednosti za svoje rozhodnutia, o ochote niest nasledky a dosledky svojich rozhodnuti na svojich pleciach a neklast ich na plecia inym ludom ktory si plnia svoju povinnost, ktoru im uklada stat /ockovanie/. Chodte svojou cestou.....ale NEUBLIZUJTE

Pridať nový príspevok