Re:Re:Ad Šišulák

juraj | 01.11.2012

Konšpiračné teórie sa argumentami vyvrátiť nedajú. Takže škoda času. :-)

Nič proti debatám o rizikách očkovania. Aj o slobode v očkovaní. Jedno aj druhé sú dôležité témy. Nikdy sa o nich neprestane debatovať.

Naozaj nie je potrebné očkovať každého povinne každou dostupnou vakcínou. Preto sa o tom v odborných kruhoch vedú už desaťročia niekdy vášnivé debaty. Firmy si dávajú veľký pozor a vynakladajú obrovské peniaze na výskum aj klinické skúšky. Lebo v prípade lapsusu by sa nedoplatili. Málokto vyrába liek preto, aby niekomu ublížil.

Preto napríklad stiahnu z obehu vakcínu iba preto, že sa dodatočne ukázalo, že vo výrobe tej šarže existovalo riziko kontaminácie. Nie kontaminácia. Iba riziko! Opatrnosti nie je nikdy nazvyš.

Tento váš propagandistický blog má jednu zásadnú chybu. Hlása svoje náboženstvo a nijako neprispieva ku debatám. Nadávať ľudom, že majú iný názor a okamžite ich obviňovať z nečestného a zištného konania nie je obrazom serióznej dišputy ale hystérie.

Napríklad vám nejde do palice, že ak očkujete všetky deti v určitom veku, tak je prirodzené, že sa bezprostredne po očkovaní môže objaviť napríklad autizmus. On by sa objavil aj bez očkovania, lebo sa zhodou okolností v danom veku začína prejavovať. Rovnako môže niekto zomrieť práve v tom čase na meningitídu. Jednému aj druhému sa venovali ľudia, ktorí tomu rozumejú a majú záujem prísť na prípadnú príčinnú súvislosť. Žiadnu doteraz nenašli.

Chápem nešťastných rodičov, že tomu nechcú uveriť. V takej chvíli sa ťažko pripomína, že neplatí "post hoc ergo propter hoc".

Pridať nový príspevok