Re:Re:Re:Re:Re:sami zoberte zodpovednost

Demo | 13.10.2012

pekný pokus, typický pre konšpiračné siete, vyvrátiť čo nikto nevrdí, použiť len čo sa mi hodí a podobne. Nikto netvrdil, že očkovanie proti chrípke je prevencia proti zlomenej nohe a ani respiračným ochoreniam. Samozrejme očkovanie proti chrípke neúčinkuje proti mikrobiálnej infekcii dýchacích ciest napríklad. Len proti chrípke.

A žiadna relevantná štúdia nespochybňuje a dokonca ani nevyvracia, to že pri určitom stupni zaočkovania proti chrípke je počet ochorení a úmrtí na chrípku menší ako bez očkovania. A vopred odmietam také "zdroje", ako sa tu často na stránke citujú. Predsa existencia stránky o vesmírnych ľuďoch ešte nedokazuje že máme na Marse susedov, ktorí nás ovládajú. Ja viem že je to ťažké, ale každý kto chce niečo publikovať, sa musí naučiť rozlišovať, čo je overený oficiálny zdroj a čo len blúznenie alebo vedomá lož zopár jednotlivcov.

Aj pri jazde MHD je riziko poškodenia zdravia obrovsky väčšie ako pri očkovaní.

V žiadnom príbalovom letáku nie sú uvádzané percentá rizík - to je zavádzanie z Vašej strany. RBF faktory sa počítajú len v procese schvaľovania. Práve na príbalových letákoch bežných liiekov, kde aj riziká blízke nule sú výrobcovia povinní uviesť sa dá ukázať, aké nezmysly tu tvrdíte. Pri bežných liekoch napríklad antibiiotikách je štatisticky preukázané, že udávané rizikové faktory sa pri používaní zďaleka nenapĺňajú. Ten istý trend sa dá predpokldať aj pri vakcinácii, kde z hľadiska početnosti aplikácii ešte nie sú dostupné tak veľké štatistické dáta.

Na záver drobná rada: na stránkach tých "anti" sietí odkiaľ rád čerpáte informácie je vždy uvedené prehlásenie o zbavení sa zodpovednosti asi v tomto znení:
"Autori nenesú nijakú zodpovednosť za použititie informácii uvedených na týchto stránkach ak sa týkajú zdravia prípadne liečby. Názory tu prezentované sa nesmú chápať ako medicínske odporúčania. Vopred konzultujte s medicínskym pracovníkom svoje prípadné rozhodnutia "... atď.
Prečo to asi robia? No v civilizovaných krajinách jednak autori chápu že by niesli zodpovednosť pri prípadnej žalobe, a potom im je zrejme jasné že by svoje "názory" neobhájili pri konfrontácii s realitou. Je jednoduché písať nejaké svoje názory alebo kompiláty na nejakú webovú stránku, formálne sa vzdať akejkoľvek zodpovednosti, a na druhú stranu ísť s kožou na trh v takej branži ako je zdravotníctvo, kde sa žiadna chyba neodpúšťa.

Pridať nový príspevok