Re:Re:sami zoberte zodpovednost

Ing. Marián FILLO | 11.10.2012

Milá Lienka,

tu nejde o to, aby mňa mal niekto rád, ale aby rodičia mali právo slobodne rozhodovať o tom, ako sa budú starať o zdravie svojich detí. K tomu im poskytujem informácie, ktoré im výrobcovia vakcín a štátna správa, ktorá s nimi ide ruka v ruke, neposkytnú - z pochopiteľných (zištných) dôvodov.

Riziko tu je vždy a nikdy sa nedá dokonale odstrániť, či už sa niekto dá alebo nedá zaočkovať. Otázkou je, kto naberie odvahu zobrať slobodu a zodpovednosť do vlastných rúk. Keď tú odvahu nemáte, kľudne si nechajte diktovať všetko od lekára či od štátu, bezmyšlienkovito poslúchajte, ale potom sa nedivte, ak to zle dopadne. A ubezpečujem Vás, že nijakého odškodnenia sa Vám za negatívne účinky očkovania od nikoho na Slovensku nedostane, tak si zvážte, či ste za takýchto podmienok ochotná podstúpiť riziko očkovania.

Každopádne, ako sa kto rozhodne, je čisto jeho osobná vec, sloboda a zodpovednosť. Moja zodpovednosť je za faktickú a logickú správnosť toho, čo napíšem, a za správnosť prekladu toho, čo preložím, ale nie za rozhodnutia rodičov o očkovaní ich detí.

Pridať nový príspevok