Re:Re:@johno

Ing. Marián FILLO | 08.08.2012

Wakefield skutočne nikdy nepopieral dôležitosť očkovania. Skúmal, či autizmus môže byť spôsobený očkovaním. Na základe svojich výskumov sa domnieva, že skutočne je spôsobovaný očkovaním. Autizmus je pri súčasnej doslova epidémii autizmu (prevalencia > 1000 na 100.000 detí) jednoznačne dôležitá vec. Keďže ho spôsobuje (nielen, ale hlavne) očkovanie, tak očkovanie ako hlavný vinník nepochybne je dôležité, je dôležitým faktorom

Takže áno, Wakefield nikdy nepopieral dôležitosť očkovania (pri vzniku autizmu).

Skúste dať odkaz na ten experiment (polio - 1.2 miliona deti aj voci placebu). Ja si matne spomínam ohľadne detskej obrny na tzv. Cutter incident ( https://en.wikipedia.org/wiki/Cutter_Laboratories#The_Cutter_incident ) ako aj na tzv. Wyeth problem ( https://www.bibliotecapleyades.net/salud/salud_vacunas125.htm ) , tiež si spomínam na zavlečenie opičích vírusov SV40 a HIV/SIV medzi ľudí očkovaním proti detskej obrne, ale asi máte na mysli niečo iné, len neviem čo.

Čo sa Attack rate týka, zvážil ste aj to, či náhodou attack rate u neočkovaných nie je tak vysoký hlavne u tých, čo ešte ani nemohli byť očkovaní (bábätká do 10 týždňov). Navyše ste samozrejme odignoroval typický prístup mnohých lekárov, čo vymýšľajú všemožné iné diagnózy (trebárs chlamýdie), len aby nemuseli potvrdiť očkovanému, že ochorel na to, na čo bol očkovaný (čierny kašeľ). To sa u neočkovaných nemôže stať. Tam je prístup presne opačný (aj keby mali chlamýdie, potvrdia im čierny kašeľ). Takže ten attack-rate by som bral veľmi opatrne. Oveľa skôr by ma zaujímal celkový attack-rate všetkých respiračných ochorení dokopy, a stavím sa, že neočkovaní budú na tom lepšie.

Pridať nový príspevok