Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Fakty z druhej strany

Ing. Marián FILLO | 01.08.2012

ad 1)
Keby ste do veci trochu videl, tak by ste vedel, že GMC neodobrala Wakefieldovi licenciu kvôli jeho domnienke, že MMR vakcína spôsobuje autizmus, ale kvôli tomu, že robil deťom kolonoskopiu.

GMC tvrdí že to robil LEN za účelom výskumu a na to nemal povolenie etickej komisie.

Wakefield a jeho 12 kolegov zasa tvrdia, že kolonoskopia bola u týchto detí klinicky indikovaná, a teda nebola urobená LEN a LEN za účelom výskumu.

Najvyšší súd Veľkej Británie už rehabilitoval Wakefieldovho kolegu Walkera-Smitha:
https://www.slobodavockovani.sk/news/prof-john-walker-smith-spolupracovnik-dr-andrewa-wakefielda-vyhral-zalobu-proti-gmc-u-najvyssieho-sudu-velkej-britanie/

Očistenie samotného Wakefielda považujem len za otázku času.

Každopádne, odobratie licencie Wakefieldovi ABSOLÚTNE NIJAK nesúvisí s možnou spojitosťou MMR vakcíny a autizmu. To vôbec nebolo dôvodom (prinajmenšom nie oficiálne uvádzaným).

ad 2)
Etylortuť alebo thimerosal mi nepripadá byť nejaký strašidelne dlhý názov. Požadované testy (ne)bezpečnosti oboch nájdete napr. v tabuľke tu: https://www.slobodavockovani.sk/news/thiomersal-thimerosal/

ad 3)
Nie, nemyslím si, že by to všetci robili len zo zištných dôvodov. Možno väčšina má dobré úmysly, ale nedostatočné vedomosti. Veď na lekárskej fakulte sa venuje očkovaniu tak málo času, že tie hodiny spočítate na prstoch. Zainteresovaný rodič, ktorý jeden mesiac po večeroch študuje veci okolo očkovania, tak má lepšie vedomosti o očkovaní než priemerný pediater. A celoživotné vzdelávanie to vôbec nezachráni, lebo jednak je sponzorované výrobcami vakcín, jednak sa tam lekár (pochopiteľne) dokopy nič o nežiaducich účinkoch očkovania a zložení vakcín nedozvie.

Pridať nový príspevok