dávno vyvrátené

Elia | 21.06.2012

"Štúdie" Dr. Wakefielda, ktoré tu prezentujete ako dôkaz, boli už vyvrátené, tento pán je podvodník, aj jeho vtedajší spoluautori ho prestali podporovať, nebudem to tu všetko vypisovať, prečítajte si:
https://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Wakefield
(na konci sú aj zdroje)
alebo aj hocikde inde, cez Google, články aj zo CNN a množstvo iných. Ak odpoviete, že je to konšpirácia, niet vám pomoci.

Čo sa týka tých vašich linkov na dôkazové články, dala som si tú námahu a prečítala som prvých 13. Zo všetkých 13, len v 1 (slovom JEDNEJ JEDINEJ) bola čo i len zmienka o súvislosti očkovania s autizmom, aj to v diskusii autor píše, že autizmus je podľa neho autoimunitné ochorenie, ktoré môže byť spustené vírusom, ALE ďalší výskum je potrebný na potvrdenie tohoto spojenia. Ďalšie články hovoria o aberantných imunologických odpovediach detí s autizmom, a o ich defektoch vrodenej imunity. V jednom sa dokonca spomína, že autizmus má vyššiu prevalenciu u chlapcov ako u dievčat - ako vysvetlíte tento fakt?
Nemám nervy na otváranie ďalších článkov, myslím, že by to bolo zbytočné.

To, že používate "veľké" slová, latinské, vám nepomôže. Obsah článku ma absolútne nepresvedčil o vašej pravde. Pletiete piate cez deviate, podpisujete sa ako inžinier, teda nemáte žiadnu kvalifikáciu sa vedecky vyjadrovať o medicíne.

Pravdepodobne hádžem hrach na stenu, ale ak čo i len jedného človeka, ktorý toto bude čítať donútim sa zamyslieť, tak to stálo za to.
Utekám z tejto vašej konšpiračné teórie podporujúcej pseudovedeckej stránky a to isté by mal urobiť každý rozumne zmýšľajúci človek, ktorý toto číta.

Pridať nový príspevok