Re:Re:Re:Pre Eliu

Ing. Marián FILLO | 25.06.2012

Každé správne spiknutie je také, o ktorom vie len úzky kruh ľudí.
Takže očakávať, že do toho bude zasvätený každý radový študent medicíny, je naozaj naivné.

Oveľa pravdepodobnejšie je, že ak ide naozaj o spiknutie (netvrdím, že áno ani že nie, ale považujem to za predsa len možné, aj keď si tým nie som 100% istý), tak potom úzka skupinka ľudí zadefinuje nejaké smernice, ktorými sa bude riadiť výchova lekárov, takže budú doslova naprogramovaní nejakým spôsobom, budú myslieť v určitých mantineloch a nebudú schopní vybočiť zo zabehaných koľají. Budú vo svojich názoroch, čo si osvojili na vysokej škole (a ktoré vlastne nie sú ich názormi, ale sú to len prebraté dogmy, ktoré im niekto nadiktoval), uväznení a nebudú sa vedieť pozrieť na vec z iného uhla pohľadu. Budú poslušnými sluhami svojich pánov, ktorí im to takto nalinkovali, a celé to povedie k určitému prospechu týchto ľudí, čo ťahajú za nitky. Aby to celé uspelo, tak drvivá väčšina lekárov nesmie vedieť, ako sa veci v skutočnosti majú, ale musia byť presvedčení o "svojej" pravde a nesmú príliš samostatne rozmýšľať.

Nuž a realita je naozaj taká - na lekárskej fakulte tlačia študentom do hlavy haldy nesúrodých poznatkov, učia ich všeličo o chorobách a liekoch, ale skoro nič o zdraví, zdravej strave, zdravom životnom štýle, celá paradigma tzv. "modernej" medicíny je vlastne úplne chorá resp. na chorobu (ba dokonca umelé vyrábanie chorôb) zameraná, sústreďuje sa na liečenie (rozumej: potláčanie príznakov) a nie na skutočné uzdravovanie.

Bežný lekár vidí nejaké orgány (a nevidí iné orgány), nezvyčajné nálezy, ale nepočúva pacienta, nestará sa o jeho život, nevníma bolesť ako signalizáciu, že niečo pacient robí zle, ale ako chorobu, ktorú treba poraziť, čím vo výsledku ako keby nenatankoval auto pri svietiacej kontrolke, že dochádza nádrž, ale "vyriešil" problém odstrihnutím káblika, vedúceho k tejto kontrolke, čo má samozrejme vo výsledku katastrofálne dopady, lebo takáto medicína narobí viac škody než úžitku... Lenže: presne takto na tom niekto rozprávkovo zarobí. Ten lekár s vysokou pravdepodobnosťou robí všetko, čo vie (problém je v tom, že vie len to, čo výrobcovia liekov a zdravotníckych zariadení zasponzorovali), snaží sa, čo to dá, ale výsledok je z hľadiska pacienta aj tak katastrofálny. Avšak pre biznis úplne výborný.

Samozrejme, sú určité výnimky, diery v Matrixe, máme tu trebárs Dr. Jana Hnízdila (viď https://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/3/5/8-Mym-marodum-Jak-vyrobit-pacienta ), ktorého som vo vyššie uvedených odstavcoch často parafrázoval, takže otvorene priznávam, že to nemám všetko čisto z vlastnej hlavy, podobne Dr. Robert S. Mendelsohn (viď https://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/3/5/11-Never-doktorum ), ale celkovo vzaté, je to bieda pre pacienta a zlatá baňa pre biznis.

Je to všetko náhoda, alebo je to naozaj spiknutie, či len nevdojak vedľajší produkt brutálneho kapitalizmu, aplikovaného na poli medicíny?

To nech si odpovie každý sám, faktom však je, že tento systém je od podlahy prehnitý a - ako sa ukazuje - v princípe nereformovateľný. Najlepšie teda je (čo je ostatne každému zdravému rozumu jasné) snažiť sa čo najviac - ako sa len dá - zaobísť bez akejkoľvek potreby mainstreamovej medicíny. Inak povedané: nakoľko to je len možné, BOJKOTovať ju. Žiť zdravý život, viesť k zdravému životu svoje deti, tým predchádzať väčšine civilizačných ochorení (do čoho spadá aj odmietnutie akéhokoľvek očkovania okrem tých, ktoré majú celkom preukázateľne v tom-ktorom prípade oveľa vyššie prínosy než riziká), a v prípade zdravotných problémov sa najprv zamyslieť nad svojím životom, spýtať sa, čo robím zle, prípadne sa poradiť s niekým skúsenejším, ak na to sám neviem prísť. Zmeniť svoje (zlo)zvyky, zaviesť nové (dobro)zvyky, naučiť sa zvládať stres, alebo sa mu (ak to je možné) do značnej miery vyhnúť, nenapchávať sa jedmi ani si ich nepatlať na telo napr. v podobe antiperspirantov či opaľovacích krémov s hliníkom alebo rúžov s olovom, preferovať BIO potraviny, nerobiť zbytočné frajeriny, vedúce k úrazom, nechlastať do bezvedomia a už vôbec nesadať opitý za volant atď. atď.

Za dodržiavania takýchto opatrení nám klesne potreba lekárov o dobrých 90% a zdravotnícky rozpočet prestane byť problémom.

Lenže to by najprv ľudia museli byť ochotní znovu prevziať plnú zodpovednosť za svoje zdravie a zdravie svojich detí do vlastných rúk. A to si vyžaduje štúdium ako aj nepopulárne opatrenia typu odvykanie si od čokolády, zemiakových lupienkov, hranoliek, vyprážaného rezňa a pod., a to chce čas, do istej miery aj peniaze, chuť a vôľu.

Výsledok naozaj stojí za to, len ľudia si jaksi odvykli od sebazapierania či obetovania v prospech dobrej veci, dokonca aj v prípade, že im samým v budúcnosti prinesie hmatateľný úžitok, ktorý sa mnohonásobne vyplatí. Zdebilizovaní televízorom a všadeprítomnou reklamou sa však radšej naďalej napchávajú hamburgerami, zmrzlinou, sladkým pečivom s 20 Éčkami, nepohnú zadkom, lebo všetko už je na diaľkové ovládanie, miesto 500 m pešej chôdze radšej idú autom, poslúchajú reklamné hlody typu "doprajte si", "dožičte si" atď. a ani ich nenapadne obetovať čo len kúsok zo svojho pohodlia. A tak radšej dopady svojho vyslovene zdraviu škodlivého životného štýlu riešia ibalginom, aspirinom, prozacom a ďalšími svinstvami, čo má samozrejme ďalšie nežiaduce účinky a vyžiada si to ďalšie lieky a tak sa roztáča lieková špirála a končí to užívaním 15-20 rôznych druhov liekov, ktoré sa navzájom bijú, lebo jednotlivých lekárov-špecialistov jaxi nenapadne preskúmať, aké iné lieky ešte pacient užíva a aké sú medzi nimi nežiaduce interakcie. No a potom už nasleduje len smrť.

Pravda, smrť pacienta je to najhoršie, čo sa lekárovi môže stať, lebo príde o zákazníka. Hneď na druhom mieste rebríčka je však uzdravenie pacienta, čím taktiež príde o zákazníka. Takže ideálne je udržiavať pacienta horko-ťažko pri živote, ale za neustáleho absolvovania stoviek vyšetrení a operácií (čím sa nabalia lekári a výrobcovia zdravotníckych pomôcok) a za užívania stoviek balení liekov ročne (čím sa nabalia výrobcovia liekov).

A úplne dokonalé to je, keď celú túto liekovú špirálu spustíme hneď v prvom roku života očkovaním, a to POVINNE. To už je potom úplne dokonalý stroj na výrobu štamgastov medibiznisu (ako to nazval Dr. Hnízdil).

Na záver: George Orwell, ktorého výrok máme práve v hlavičke webu, napísal v roku 1948 román 1984, v ktorom sa v prefíkane totalitnom štáte na každom rohu objavujú večne zapnuté obrazovky a kamery. Chod štátu riadia štyri ministerstvá:
1. ministerstvo pravdy, ktoré vyrába lži.
2. ministerstvo hojnosti, ktoré prevádzkuje prídelový systém.
3. ministerstvo lásky, ktoré vykonáva mučenie.
4. ministerstvo mieru, ktoré vedie vojny.

Román 1984 je vskutku výborný, odporúčam každému prečítať si ho:
https://tajomstva.org/download/1984.pdf
George Orwell však na niečo zabudol:
5. ministerstvo zdravia, ktoré vyrába choroby

A to je presne to, čoho sme v súčasnosti svedkami.

Pridať nový príspevok