Neočkovať?

Elia | 19.06.2012

Trochu mi vadí, že týmto článkom prakticky odrádzate ľudí od očkovania. Vakcinácia má nežiaduce účinky, to nepopieram, ale tie sú ohromne prevážené ich výhodami.
Pravdaže sa stane niekedy aj to, že dôjde k vzniku nežiaducich účinkov, v extrémnom prípade aj k úmrtiu, ale vždy je v týchto prípadoch v hre oveľa viac faktorov, ako len očkovanie - dispozície konkrétneho jedinca plus ďalšie konkrétne okolnosti v danom čase a na danom mieste (niektoré z nich ovplyvniteľné, väčšina však nie). Lenže na to sa už neprihliada. Ak by sme takto rozmýšľali vo všetkom, nemohli by sme sa pohnúť z domu a neužívali by sme vôbec žiadne lieky. Každý deň sa napríklad vykonáva nespočetné množstvo chirurg. výkonov v celkovej anestézii aj napriek faktu, že malé percento ľudí sa z nej z neznámych príčin nepreberie. Každý človek je iný a medicína je komplikovaná. Ale netreba sa preto skrývať, tak by sme sa nikam nedostali. Aj na cestách každý deň niekto zomrie, OVEĽA viac ako po očkovaní, napriek tomu si každý deň mnohí z nás sadajú do auta aj s deťmi.
Aj to, že očkovanie spôsobuje autizmus, je mýtus, ktorý sa doteraz nepotvrdil. Nechcieť sa očkovať nie je podľa mňa sebectvo, je to skôr výsledkom nevzdelanosti v tejto oblasti a strachu, ktorý je podporovaný takýmito internetovými diskusiami (aj také reči typu biznis pre farmaceutické firmy). Chápem strach rodičov o svoje deti, mali by si však uvedomiť, že tým, že dieťa nedajú zaočkovať, ho vystavujú oveľa vyššiemu riziku, čiže súhlasím, že je to nezodpovednosť.
Nenútim nikoho, aby sa dal zaočkovať, prípadne dal zaočkovať svoje dieťa, len sa riaďte pri rozhodovaní faktami a nie mýtmi. Lekári naozaj vedia, čo robia. Nepopieram, že sa môžu v niektorých veciach mýliť, ale súčasný stav medicíny je výsledkom dlhoročných výskumov, neskutočnej práce odborníkov a výsledky sa stále upravujú a zdokonaľujú.

A ešte si neodpustím poznámku k tomuto výroku: ."..zastánci povinného očkování nutí obětovat naše děti ve prospěch těch jejich.."
je to krajne zavádzajúci výrok... obetovať deti? To znie akoby chceli, aby ste ich zapichli na oltári. Nemám slov. Opäť prosím, zistite si fakty, nenechajte sa viesť strachom a zlosťou, a zatrpknutosťou.

"Jaký je morální rozdíl mezi tímhle a pokusy na lidech, třeba bezdomovcích nebo mentálně postižených nebo chudých z rozvojových zemí apod.?"
No taký, že očkovanie nie sú už žiadne pokusy ale vedecky preukázná prospešná činnosť, ktorej výhody sú neporovnateľne väčšie ako nevýhody. Zaráža ma, že také niečo porovnávate.

Želám všetko dobré.

Pridať nový príspevok