Re:co dat na teplotu

MUDr.Ludmila Eleková | 01.06.2012

Přečtěte si můj článek Důležitost horečky při infekcích na těchto stránkách. Problém je, že tyto léky mají mechanismus účinku, který se projeví jako snížení bolesti i horečky. Nelze to oddělit a i když si je vezmete při infekci třeba jen aby vás nebolela hlava, snižujete si imunitní reakci, tudíž prodlužujete nemoc a zaděláváte na problém do budoucna.
Musíme být ochotni pochopit, že všechny symtpomy při nemoci (horečka, bolesti, kašel, rýma, pocení, vyrážka atd) dělá naše tělo, ne bacil a intenzita těchto příznaků odráží sílu našeho imunitního systému. Nezbývá než přetrpět těch pár hodin nebo dní výměnou za rychlejší uzdravení.Když si ten lék vezmete nebo ho dáte dětem, musíte vědět, co děláte. Zbytek je vaše svobodné rozhodnutí. Ale musíte vědět, že pacientovi s chronicky pšokozenou imunitou, třeba právě z rutiny podání paralenu při každém kýchnutí, medicína nepomůže. Vidím je v ordinaci denně, říkám jim pro sebe leklé ryby a jsem bezmocná. Já je neléčím, léčí je jejich imunitní systém a když si ho zničili, co s tím? Pak se jim ovšem nelíbí, že musí být doma někdy i 2-3 týdny, protože prostě nejsou schopni se z toho vyhrabat. Neradi slyší, že si to udělali sami, ale říct jim to musím, aby to už nedělali. Někdy trvá několik let, než se imunita zrestauruje natolik, aby dokázali mít horečku. To pak oslavujeme.
K reakci na očkování: paralen z podstaty mechanismu ssvého účinku situaci prostě zhorší. To je nepopiratelný fakt. Musíte se mu vyhnout. Ibuprofen je lepší, protože působí protizánětlivě a snižuje excitotoxicitu. Cílem přece není, jen aby se maminka vyspala, ale aby dítě bylo méně ohrožené. Paralenem dítě ohrozíte více.
Já osobně -a prosím chápejte to správně - chci, aby reakce na očkování byly nezastřené, aby se vidělo, co dělají. Když ta hrůza nebude odhalena v celém rozsahu, stále bude někdo strkat hlavu do písku. Trpím s těmi dětmi, ale zakrývat to podáním analgetika je vyhánění čerta ďáblem.

Pridať nový príspevok