Re:

Michaela | 15.05.2012

Začítala som sa do odkazov, ktoré ste uviedli. No, len sa neviem vyznať v jednej veci. Dnes panuje v kresťanských kruhoch názor, že homeopatia je mágia (alebo placebo - čo sa dosť vzájomne vylučuje), ale na druhej strane cirkev ako taká homeopatiu neodmieta. Veď Matka Tereza používala aj homeopatiká v ošetrovniach v Indii (dnes je blahoslavená) a Misionárky lásky sa dodnes v homeopatii vzdelávajú, keďže v Indii je niekoľko homeopatických dispenzárov.
Funguje tam Nemocnica Otca Mullera, kde sa nachádzajú aj college - ako klasickej medicíny, tak aj homeopatie a konkrétne tú homeopatickú sponzoruje katolícka diecéza v Mandžalore.
https://www.fathermuller.com/
Prečo pápeži ako Gregor XVI., Pius IX., Pius X., Pius XII., Pavol VI. a dokonca ešte aj Ján Pavol II. oceňovali rádmi Sv. Gregora Veľkého a Sv. Silvestra homeopatov za úspechy v boji s cholerou, či svojich osobných homeopatov? Znamená to, že títo pápeži boli posadnutí diablom? S tým by som nesúhlasila.
Dokonca aj reformovaní - evanjelici ju využívali, napr. Hurban, možno sa o tom, ako si pochvaľoval homeopatiu, dočítať v biografii od Miroslava Hvožďara z roku 2008, kde cituje Hurbanove zápisky.
Keď sa pozriem na historické fakty, ako i na skúsenosti našich súčasníkov napr. zo spomínanej Indie, a na rozruch okolo nejakého pomyselného diablika , ktorý čaká v laktózovej guľke... nuž, nech si na to urobí názor každý sám...

Pridať nový príspevok