Re:Re:pohľad iného kritika - prof.Heřta z klubu skeptikov Sysifos

Ištván | 10.07.2013

Preboha, nedokazal som to precitat cele, naozaj som chcel, ale neda sa mi. Tak som to aspoň trochu popreskakoval. Rad by som len vedel, ako by sa takito ludia vyjadrili k videam Silvie Šuvadovej, Iva Aštara Bendu a iných intergalaktickych a interdimenzionalnych "celebrit" na youtube.
Tito dnesni antivedecki ezoterici, ako v clanku vyssie, v podstate tvrdia, ze treba verit uplne kazdemu, kto nieco tvrdi, skratka preto, lebo to tvrdi. Ano, veda je slepa, sprosta, obmedzena a este neviem aka podla nich, lebo nepracuje s čakrami, aurami, anjelmi, vílami, škriatkami, tajomnými energiami, atď.
Sam som kedysi diskutoval vo facebookovej skupine antivaxerov a prekvapilo ma, ze ti najaktivnejsi fanatici, to nie su ludia, ktori upozonuju na nejake rizika... To su ludia, co totalne popieraju akykolvek vyznam ockovania, ale aj celej modernej mediciny. Vymienaju si tam linky o strasnych a tajnych sprisahaniach iluminatov (resp. vo svojich profiloch maju same take veci, takze je jasne comu veria) a tvrdili mi, ze dnesna medicina nikomu nijako nepomaha a lekari chcu naschval kazdeho otravit a zabit. To su ludia psychicky chori. Toto predsa clovek nemoze mysliet vazne. Nasledne si tam propaguju homeopaticke vodičky a podobne. No a ked clovek zacne pisat nieco o kritickom mysleni alebo o vede, tak pridu tie vseobecne a nicnehovoriace frazy o "otvorenej mysli" o "vyssom vedomi" a podobne. Na take blaboly nemusi clovek vediet absolutne nic. Take "mudrosti" dokaze pisat kazdy. Je to zopar klucovych slov,ako svetlo, dusa, vedomie, vibracie, kozmicky, z ktorych sa stale spravi nejaka zlatanina a autor si mysli, ze ma vacsi rozhlad, ako vsetci vedci dokopy, pretoze jemu netreba dokazy. On ich sosá priamo z vesmiru alebo z trinastej dimenzie, alebo mu ich diktuju mimozemstania, pripadne Krišna a pod. S nabozenstvami to je potom este osobitna kategoria. Uz to po sebe nekontrolujem, takze pardon za pripadne chyby. Len som sa chcel vyjadrit k tomu co tu vidim. Pripomenulo mi to x inych diskusii ezoterikov a inych "naozaj rozumnych" ludi. Amen

Pridať nový príspevok