odvolanie

abbe | 20.02.2012

uz je sice asi neskoro ale:bod 2.1 dokument academia pro vita - ten text nie je uradnym oficialnym textom,co je problem.v talianskom originalnom texte sa nepovoluje pouzitie takychto vakcin. tento dokument je oproti Evangelium vitae menej zavazny z hladiska zavaznosti.ale encyklika jednoznacne zakazuje pouzit ludsky zivot ako ciel alebo ako prostriedok na dosiahnutie ciela. cize zabitie /interrupcia-potrat/, ktory stal na zaciatku, v priebehu vyvoja ci vyroby vakcin, je z hladiska kat.viery neprijatelnym prostriedkom na dosiahnutie proklamovaneho ciela /o ktorom hovori urad / a z hladiska viery je zakazany./EV bod č.57-nasledujuce body/. toto striktne stanovisko teda nepovoluje ani priamu ani nepriamu ani blizku ani vzdialenu spolupracu /ci uz formalnu alebo materialnu v spojitosti s potratom.
ak sa teda jedna o veriacich ludi treba sa odvolat na nabozensku slobodu a slobodu svedomia ja som to tak urobil v dokumente kde som odmietol ockovanie svojich deti,co som odvzdal lekarke. sucasne treba podat zalobu na sud pre porusovanie tychto dvoch slobod zo strany konkretnych ludi ci statu.

Pridať nový príspevok