Re:dodatek

Ing. Marián FILLO | 19.02.2012

Mnohí lekári aj sú hlboko nespokojní so súčasným systémom, ale je to otázka kritického množstva. Napr. medzi laickou verejnosťou sme už na veľmi dobrej ceste toto kritické množstvo dosiahnuť. Neviem, koľko to je presne, či 5% alebo 10% alebo nejaké iné číslo, každopádne dynamika rastu podielu obyvateľov, čo sa nad očkovaním kriticky zamýšľajú, a nie sú len tupé ovce, čo bez pol slova natrčia dieťa štátom "prikázanej" ihle, je naozaj výborná.

Odráža sa to, koniec koncov, aj v rastúcej nervozite vakcinacistov (či už výrobcov vakcín, hlavne GlaxoSmithKline = GSK, alebo na Ministerstve zdravotníctva = MZ SR), ktorí sa snažia rôznymi legislatívnymi opatreniami "pritiahnuť opraty". Ale, ako vidno, dostali sme sa už do štádia, kedy akákoľvek snaha o represiu nezvyšuje zaočkovanosť, ale naopak, ešte viac ju znižuje a v podstate pomáha otvoriť oči čoraz viac (doteraz poslušne očkujúcim) občanom.

No a problém je, že v radoch lekárov ešte táto obroda nenastala. Až na malé výnimky sú v podstate zastrašení a boja sa verejne vyjadriť svoj názor, ak by bol čo i len trochu skeptický voči očkovaniu. Napr. nedávno som poskytol rozhovor pre jednu miestnu televíziu a redaktorka mi povedala, že volali 7 rôznym lekárom, od ktorých chceli počuť ich názor na očkovanie proti chrípke. Z týchto 7 sa 5 vyjadrilo jednoznačne PROTI očkovaniu, ale ani jeden z týchto 5 nebol ochotný povedať to na kameru. Takže namiesto väčšinového PROTI-očkovacieho názoru odznel v TV menšinový PRO-očkovací názor.

Takto to teda je, že v médiách sú vysielané neraz aj vyslovene menšinové názory (v prospech farmaceutického biznisu, ako inak?), ako keby boli nieže dominantným, ale dokonca jediným názorom odbornej verejnosti. A odborná verejnosť si pritom zo 71,4% môže myslieť niečo úplne iné.

Tak si všimnime, aká mocná totalitná ideológia opantala celé mainstreamové zdravotníctvo, keď väčšina je proti očkovaniu proti chrípke, ale za jediný správny "odborný" názor a postoj sa považuje ten, čo je za očkovanie proti chrípke.

Riešením ale teraz nebude zrejme hádzať všetkých lekárov do jedného vreca s totálnymi fanatikmi a zapredancami, ale skôr povzbudiť tých, čo vybočujú z mediálne proklamovaného "jediného správneho odborného" názoru, aby slobodne vyjadrili svoj názor, a - nakoľko to je len možné - zabezpečiť, aby za túto svoju slobodu slova neboli nijak postihovaní.

Pridať nový príspevok