Otázky Igorovi Matovičovi

Ing. Marián FILLO | 04.02.2012

Práve som prostredníctvom stránky https://obycajniludia.sk/napiste-nam-odkaz/ poslal tieto otázky:

* * *

Týmto chcem poprosiť pána Matoviča (nie prof. Horváthovú ani iného lekára z kandidátky OĽaNO, ale len a len pána Matoviča), aký je jeho postoj k povinnému očkovaniu, presnejšie:

Má byť podľa neho povinné očkovanie zachované, alebo má byť zdobrovoľnené?

Ak má byť zachované, tak má byť ponechané v súčasnom rozsahu, alebo obmedzené (zoškrtané), či rozšírené o ďalšie očkovania?

Ako mieni pán Matovič riešiť prípady nežiaducich účinkov očkovania, ktoré skončili smrťou očkovanej osoby alebo ťažkým zdravotným postihnutím? V súčasnosti takéto prípady nie sú absolútne nijak odškodňované a odškodnenie v občiansko-právnom súdnom spore je absolútne nevymožiteľné. Napriek tomu takéto prípady sú a nie je ich práve málo, viď niekoľko málo z nich tu: https://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

Problém spočíva v požiadavke dokázať so 100% istotou, že poškodenie zdravia spôsobilo práve očkovanie, čo v drvivej väčšine prípadov nie je možné exaktne dokázať. Preto ako v USA tak i v Nemecku sa pri odškodňovaní obetí očkovania uznávajú aj prípady, kedy je PRAVDEPODOBNÉ (nielen úplne isté), že poškodenie zdravia bolo spôsobené očkovaním.

Súčasný očkovací systém na Slovensku hrubo porušuje základné ľudské práva a slobody. Mnohí rodičia očkovaním postihnutých detí prišli úplne na mizinu a nezvládajú hradiť náklady na starostlivosť o ich očkovaním postihnuté deti, pričom nedostali ani cent (halier) odškodného, ktoré by mohlo toto nevyčísliteľné ľudské utrpenie aspoň trochu zmierniť a umožniť poškodeným (síce s ťažkosťami, ale predsa) dôstojne žiť.

(Ne)kompetentné štátne orgány, konkrétne ŠÚKL, ÚDZS a ÚVZ SR/RÚVZ, prakticky všetky ťažké nežiaduce účinky očkovania (nehovoriac o úmrtiach) systematicky popierajú, ignorujú, zatĺkajú a zametajú pod koberec.

Čo s touto do-neba-volajúcou nespravodlivosťou mieni pán Matovič robiť?

Pridať nový príspevok