Re:Re:Re:Re:Re:strasne skreslene info

Alena | 28.01.2012

BCG vakcina nechrani pre nakazenim sa TBC. Rizika neziad.ucinkov su niekolkonasobne vyssie ako to,ze sa Vase dieta nakazi TBC. A vedeli ste, ze na to, aby ste mali 50 % sancu nakazit sa TBC musite stravit cca 4 hod.denne po dobu cca 6 mesiacov s aktivnym tuberakom? precitajte si toto:

https://www.hagy.sk/showpage.php?name=1D#pre_pacientov

Nakaziť sa tuberkulózou nie je ľahké. Zvyčajne je potrebné byť dostatočne dlho v blízkom kontakte s chorým jedincom. Tuberkulóza sa zvyčajne šíri medzi rodinnými príslušníkmi, priateľmi a ľuďmi, ktorí žijú alebo pracujú spolu. Najčastejšie sa rozširuje v uzavretom priestore.

Ak sa niekto nakazí tuberkulózou, neznamená to, že nevyhnutne ochorie. Väčšina nakazených jedincov má obranné mechanizmy vyvinuté dostatočne na to, aby zabránili ochoreniu. Predpokladá sa, že iba 10% nakazených ochorie v priebehu života.

Niektoré skupiny ľudí sú pre mnoho príčin vystavené väčšiemu riziku, že ochorejú na tuberkulózu.

Ide hlavne o tieto skupiny: ľudia v úzkom kontakte s tuberkulóznym pacientom, osoby s celkovo oslabeným organizmom a chorobami ako cukrovka, zaprášenie pľúc - silikóza, pacienti liečení dlhodobo kortikoidmi, podvyživené osoby, alkoholici, narkomani, zdravotnícki pracovníci pracujúci s tuberkulózou.

Pridať nový príspevok