Re:Re:Re:Re:Re:Žiadosť o opravu

Ing. Marián FILLO | 19.06.2011

Dobrý večer, Peter,


tuto nájdete text odpovede prof. Dluholuckého, ktorý som sem skopíroval, keďže fórum, na ktorom sa vyskytol, nie je spoľahlivé, lebo admini tam čas od času niektoré príspevky zmažú. Pre zvýšenie spoľahlivosti som považoval za potrebné mať ten text na stránke, na ktorej nehrozí zmazanie. Na Vašej stránke som to nenašiel (a ani nemohol, keď to tam nie je doteraz), jedinou možnosťou bolo teda uverejniť to tu. Takže tu je pôvodný text na diskusnom fóre ModryKonik.sk:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ockovanie-pre-a-proti/?page=761&post=59457695&collapse=true
Dátum a čas: 15.VI.2011 o 11:08

Následne som poprosil autorku otázky, na ktorú prof. Dluholucký odpovedal, aby mi ten mail preposlala:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ockovanie-pre-a-proti/?page=762&post=59465498&collapse=true
Dátum a čas: 15.VI.2011 o 18:49

Poslala mi však len to isté, čo je uverejnené na ModryKonik.sk, teda nič navyše. Tak som opäť žiadal o preposlanie pôvodného mailu:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ockovanie-pre-a-proti/?page=762&post=59470943&collapse=true
Dátum a čas: 16.VI.2011 o 01:02

20 hodín bez odozvy, tak som poslal tretiu prosbu:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ockovanie-pre-a-proti/?page=764&post=59486328&collapse=true
Dátum a čas: 16.VI.2011 o 21:05

Na to mi prišla odpoveď v súkromnej správe (nemôžem dať odkaz, lebo bez loginu na môj účet by nefungoval), že mail mi preposlať nemôže, lebo ho už zmazala.
Dátum a čas: 16.VI.2011 o 23:32

No a túto odpoveď som si prečítal až niekedy 17.VI.2011 (na presný čas si už nespomínam a pozerám, že nie je ani nikde zaznamenaný, takže ani pri najlepšej vôli neviem). Následne som (po zlyhaní všetkých pokusov o získanie uverejniteľného zdroja) pridal poznámku redakcie, a keď som ju dal vypublikovať, tak som si všimol Vašu reakciu.

Aby sme sa rozumeli: moja kritika obsahu stránky SprievodcaOckovanim.sk nie je namierená proti Vašej osobe, keďže mi je jasné, že obstarávate asi len technickú stránku veci a obsahu možno vôbec nerozumiete resp. nie ste kompetentný posúdiť jeho pravdivosť či klamlivosť. Kritizujem konkrétne vyjadrenia konkrétkych ľudí ("odborníkov", ktorých oslovujete), nie Vás osobne ako človeka, ani Vaše vyjadrenia (nie je aké - s výnimkou tejto diskusie).

Moje kritické poznámky voči Vám sa týkali len tejto našej diskusie, a to už snáď uznáte, že ste chcel odo mňa niečo vyslovene nemožné - uviesť ako zdroj stránku, na ktorej to ešte stále nie je uverejnené. Veľmi sa čudujem, že Vás nenapadlo tak jednoduché vysvetlenie, že mi odpoveď prof. Dluholuckého poslala autorka otázky. Hoci som vyštudoval aplikovanú informatiku, hackerstvo naozaj nie je mojím koníčkom a Vaša narážka týmto smerom je naozaj nesprávnou stopou. Alebo ste mal pod slovami "Taktiež je zaujímavé, že" na mysli niečo iné? Čo, ak smiem vedieť?

Ako však vidíte z prvého odkazu na stránku ModryKonik.sk, autorka otázky neuverejnila presné znenie svojej otázky, resp. bolo mi úplne jasné, že otázka musela byť obšírnejšia, než uviedla. Preto som jej otázku nezverejnil, keďže som jej presné znenie nepoznal. V tomto ohľade ďakujem za doplnenie chýbajúceho zdroja a upravím článok tak, aby obsahoval aj otázku.

Každopádne však Vaše výčitky boli od začiatku neoprávnené, preto som na ne reagoval ostrejším tónom, než mám bežne vo zvyku.


Pekný zvyšok nedele i celý nový týždeň praje
Marián

Pridať nový príspevok