Re:Tiomersal

Ing. Marián FILLO | 23.06.2011

Nemôžem si pomôcť, ale dopustil ste sa hrubej logickej chyby.

Treba si uvedomiť, že autizmus je následok určitého (trvalého či dočasného) poškodenia resp. nenormálneho fungovania mozgu.

Toto poškodenie/abnormalitu môže spôsobovať veľa faktorov. Okrem ortuti (thiomersalu) aj hliník, olovo, glutaman sodný, aspartam, niektoré vírusy, prehnaná stimulácia imunity (viď článok https://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-vyvoj-nervoveho-systemu-a-poruchy-autistickeho-spektra-1-cast/ ) a pár ďalších.

Bol odstránený jeden rizikový faktor z niekoľkých, pričom zvyšné boli ponechané, ba dokonca niektoré ešte zosilnené (napr. vzrástlo sumárne množstvo hliníka vo vakcínach v povinnom očkovaní, vzrástlo tiež používanie aspartamu a glutamanu sodného). Niet teda divu, že nárast prípadov autizmu sa nezastavil, ba dokonca sa možno aj zrýchlil.

To, že po odstránení jedného potenciálneho pôvodcu z mnohých nenastalo zastavenie nárastu prípadov autizmu, NIE JE VÔBEC DÔKAZOM, že tento potenciálny pôvodca nie je pôvodcom skutočným.

Naopak, minulý rok bola publikovaná štúdia, ktorá dokazuje, že očkovanie podľa očkovacieho kalendára z konca 80. rokov (vakcíny s obsahom thiomersalu) vyvoláva u primátov zmeny v mozgu nápadne podobné abnormalitám v mozgoch autistov:
https://www.slobodavockovani.sk/news/nove-vedecke-dokazy-spajaju-autizmus-s-vakcinami-a-ortutou/

Pridať nový príspevok