Re:Re:Re:treba čitať a aj rozmýšlať

Ing. Marián FILLO | 10.03.2011

Titulok článku dokonale zodpovedá jeho obsahu. Nie je v ňom nič prestrelené, nič skreslené. S čím teda máte problém???

Navyše, odhliadnuc od nejakých zabehaných mechanizmov kontroly liekov v EÚ, ako zabezpečíte, že na Slovensku nebude použitá výrobná dávka vakcíny, ktorá nejakým nedopatrením BUDE OBSAHOVAŤ vysoké množstvo napr. ortuti???

Mohli by ste toto riziko do značnej miery odstrániť tým, že by ste v ŠÚKL z každej jednej dovezenej šarže vakcíny zobrali a poriadne otestovali niekoľko námatkovo vybraných kusov. Keďže však toto v ŠÚKL vôbec nerobíte, môže výrobca na Slovensko dodať úplne čokoľvek s úplne ľubovoľnými dôsledkami (vrátane tých úplne katastrofických).

A to je vskutku vážna vec, pán Martin. Načo máme ŠÚKL, ktorý nekontroluje dovezené liečivá (vrátane vakcín)? Kontrola pri schválení je síce pekná vec, ale čo kontrola každej jednej výrobnej dávky??? Veď dobre vieme, že jedna výrobná dávka od druhej sa môžu líšiť aj úplne drasticky, viď napr.:
https://www.slobodavockovani.sk/news/detom-vo-velkej-britanii-boli-podane-toxicke-vakciny-pripusta-glaxo/

Vaším alibistickým ničnerobením sa však takéto niečo (NA ŠKODU DETÍ I DOSPELÝCH na Slovensku) z princípu nemôže podariť odhaliť včas.

Prečo sa snažíte obhájiť neobhájiteľné, ba dokonca ma ešte napádať a obviňovať zo štvavých kampaní, keď poukážem na vskutku vážny problém vo Vašej inštitúcii?

Pridať nový príspevok