Re:Autorka si protirečí

Martin | 31.01.2011


Čo hovorí o lobingu wikipedia:

"Lobbing alebo lobing alebo lobovanie (z anglického lobbying) je v užšom zmysle proces ovplyvňovania zákonodarcov, ministrov a iných štátnych úradníkov, prípadne hospodárskych subjektov, záujmovými/nátlakovými skupinami presadzujúcimi spoločný záujem (tzv. lobby) s cieľom dosiahnuť nejaké rozhodnutie/čin, v širšom zmysle boj/propagovanie práv určitej skupiny vôbec. Príslušný systém opierajúci sa o lobovanie je lobizmus alebo lobbizmus"

Lobizmus nie je podmieňovaný peniazmi. ( aj ked sa to väčšinou tak verejnosťou vníma). A aktivity ako "list premierke" alebo "petícia na odvolanie členov PSPI" alebo "petícia za zrušenie povinného očkovania", alebo aktivity realizované v parlemente cez poslankyňu Muškovú myslím, že môžeme kľudne považovat za aktivity "lobingu".
Vyraz "antivakcinačna lobby" pre vás a vaše aktivity som čítal priamo vo vašich článkoch - vy (aj vy) ste sa "takto pomenovali" - takže by som sa tohto označenia nezbavoval - inač popierate vlastné tvrdenia.

Pomenovanie "guerilla" - "partizanska vojna" , alebo "drobna vojna" - v prenesenom význame slova môžeme chápať ako "pracovnú metódu", ktorú môžete použiť.To myslim však nevylučuje, že skupina (záujmová skupina) pri určitých svojich aktivitách používa metódu "lobingu" a pri iných aktivitach "metódu guerilly".
Veď aj vo futbale je pozícia "útočníka" ktorý je tam od toho aby strieľal góly, no to neznamená, že nemôže brániť (a zabrániť gólu).

Takže si nemyslím, že autorka si protirečí.

Pridať nový príspevok